Μια 24χρονη γυναίκα ισχυρίζεται ότι υπέστη εγκεφαλικό επεισόδιο που άφησε το χέρι της παράλυτο για μια εβδομάδα επειδή πήρε αντισυλληπτικά χάπια.

Η Bobbie Jarvis από το Λονδίνο έπαιρνε τα χάπια από την ηλικία των 17 ετών, αλλά έκτοτε δεν είχε κάνει εξετάσεις.

Στη συνέχεια, τον Φεβρουάριο, έγινε δεκτή στο νοσοκομείο με πονοκεφάλους – αλλά πήρε εξιτήριο μετά από τέσσερις ημέρες καθώς οι γιατροί είπαν ότι δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα με την υγεία της.

Λίγες μέρες αργότερα, ξύπνησε χωρίς πονοκέφαλο, έτσι αποφάσισε να πάει στο σπίτι του συντρόφου της Christian Henry-May.

Ενώ τον περίμενε να επιστρέψει, ξαφνικά έχασε την αίσθηση του χεριού της και τις αισθήσεις της.

Ο Christian επέστρεψε στο σπίτι και την βρήκε λιπόθυμη στον κήπο. Κάλεσε αμέσως ασθενοφόρο.

Μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο και ισχυρίζεται ότι οι γιατροί της είπαν ότι το αντισυλληπτικό χάπι είχε προκαλέσει εγκεφαλικό επεισόδιο.

Τα αποτελέσματα του εγκεφαλικού επεισοδίου άφησαν το χέρι της κινείται μόνο τουν σαν να είχε δικό του μυαλό. Επίσης, τυφλώθηκε προσωρινά στο ένα μάτι.

Η Bobbie είχε τη δυνατότητα να επιστρέψει στο σπίτι της μετά από επτά ημέρες, αλλά άρχισε να έχει επιληπτικές κρίσεις και έγινε δεκτή ξανά στο νοσοκομείο στις 5 Μαρτίου.

Οι επιληπτικές κρίσεις προκάλεσαν παράλυση του αριστερού ποδιού, του αριστερού χεριού και του ώμου και τώρα πρέπει να μάθει να περπατά ξανά.

Οι γιατροί λένε ότι έχει μια πλήρη ανάκαμψη, αλλά δεν ξέρουν πόσο χρόνο θα χρειαστεί.

topontiki



Source link

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here